Pakpen Markalar


TARİHÇE

1989 yılında ilk fabrikanın temelleri atıldı ve...

Pakpen Plastik Boru ve Yapı Elemanları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 1989 yılında 30 bin metrekarelik alanda “profil fabrikası” kurarak üretime başladı. Bugün 7 fabrikadan oluşan, yaklaşık 150 bin metrekaresi kapalı, toplam 300 bin metrekareyi aşan entegre tesisleri ile Konya Organize Sanayi Bölgesi’nin en büyük sanayi kuruluşu olarak hizmet veriyor.

Şimdi...
Yapı sektöründe pencereden bahçe aksesuarına, dış cepheden kapıya, borudan yalıtım ürünlerine kadar bir bina için gerekli olan birçok malzemeyi bir arada üretiyor. Yıllık 250 bin ton plastik, 650 bin metreküp yalıtım malzemesi üretim kapasitesi ve 700’ü aşkın uzman çalışanıyla sektöründe ilk 5 büyük üretici arasında yer alıyor.

Konya’dan çıktı Türkiye’de büyüdü...
Ürünlerinin dağıtım ve satışını İstanbul, Ankara, İzmir, Konya ve Antalya bölge müdürlükleri ile Türkiye geneline yayılmış olan yaklaşık 650 bayii ve müşterisiyle sürdürüyor, alt bayilerle birlikte 1500’e yakın satış noktasında satışı sağlanıyor.

Artık Türkiye’ye de sığmıyor...
Pakpen Plastik Boru ve Yapı Elemanları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, bağlı şirketi Pakpen Dış Ticaret Anonim Şirketi aracılığıyla 1998’den bu yana yeni pazarlara giriş yapıyor. Afganistan, Azerbaycan, Bulgaristan, Cezayir, Etiyopya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hollanda, Irak, İngiltere, İspanya, İsveç, İtalya, K.K.T.C., Katar, Kazakistan, Kırgızistan, KS, Kuveyt, Küba, Libya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Malta, Mısır, Moritanya, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Romanya, Rusya Fed., Suudi Arabistan, Tacikistan, Türkmenistan, Ukrayna ve Ürdün pazarlarında yenilikçi ürünleriyle öncü duruşunu sergiliyor.


 

BAŞKANIN MESAJI

Pakpen
Pakpen Tarihçe
1970 yılında ticaretle başlayan yolculuğumuz, ilk günden beri başarı ve işimize duyduğumuz tutkuyla devam ediyor. “Üretimde ve insanda kalite” anlayışımız ise bu yolculuğun mihenk taşı olarak geleceğe ışık tutuyor. Bir dünya markası olma yolunda kararlılıkla ilerlerken, bugüne kadar yapı sektöründe beklentileri aşarak ve kaliteden ödün vermeden ilklere imza atmanın kıvancını yaşıyoruz.

İstikrarlı bir şekilde yükselen istihdamımız, üretim kapasitemiz ve yatırımlarımız sayesinde, bugün Türkiye’de bir yapı için gerekli bir çok malzemeyi bir arada üretebilen tek firmayız. Bizi bu başarıya ulaştıran en mühim etkenin, kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışımız olduğunu belirtmek isterim. Tasarımdan başlayan kalite anlayışımızı, pazarlama ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm süreçlerimize uyguluyoruz. Ülkemizde edindiğimiz tecrübeleri ve sağladığımız başarıları, yurtdışında 50’ye yakın ülke pazarında devam ettiriyoruz.

Sektörümüzün gelişmesi ve ülke ekonomisine katkımızı sağlam temeller üzerinde yükseltmek amacıyla kurduğumuz Ar-Ge merkezimiz, tüm markaların daha iyiye doğru yol alması için çalışıyor. Ar-Ge faaliyetlerimizle inovasyona verdiğimiz önemi de ortaya koyuyoruz.

300 bin metrekarelik alanda üretim yapan fabrikalarımızın her alanında en yeni teknolojileri kullanıyoruz. Bu da bize sürdürülebilir bir gelişme sağlıyor. Bunun önemli bir örneği olarak, laboratuvarımızın TÜRKAK sertifikasına sahip olduğunu paylaşmak isterim. Türkiye’nin uluslararası geçerliliği bulunan tek kurumu olan Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) aldığımız sertifika ile dünya markası olma vizyonumuza bir adım daha yaklaştık.

Bugün, ülkemizin kalkınması için gerekli olan sanayimizin en önemli ihtiyacı kalifiye eleman açığı. Konyalı bir sanayici olarak üzerimize düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek amacıyla Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde 24 derslikli ve 800 öğrenci kapasiteli bir okul yaptırıp bu amaca hizmet etmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışladık. Sektörümüzün geleceğine yön verecek kalifiye elemanları yetiştirecek Selçuklu Mehmet Tuza Pakpen Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin 2012-2013 öğrenim yılında eğitim-öğretime başladığını kıvançla paylaşıyoruz.

Pakpen olarak, müşteri odaklı üstün hizmet anlayışımız ve “asıl başarı sürdürülebilir olandır” yaklaşımımızla baktığımız ufku her an geliştiriyoruz. Bambaşka dünyaların kapısını açmak amacıyla çıktığımız bu yolda, çalışanlarımızın inancı ve kararlılığıyla yürümeye devam ediyoruz. Hayallerin, özgürlüğün, estetiğin ve bereketin birer sembolü olarak gördüğümüz markalarımızla, hizmet çıtamızı her geçen gün yükselteceğimize inancım tam.

Daha iyi bir yaşam, daha iyi bir gelecek, daha iyi bir Türkiye için değerlerimizden ve iş anlayışımızdan taviz vermeden, en üst kalitede üretim yapmaya devam edeceğiz.

Gelecek kuşaklara miras bırakacağımız değerlerimiz ışığında keyifle inşa ettiğimiz yarınlarımızda, hep birlikte daha büyük, daha güzel başarılara imza atmak dileğiyle...

Mehmet TUZA
Pakpen / Yönetim Kurulu Başkanı
 

MİSYONUMUZ

Kaynakları en verimli şekilde kullanarak toplum ihtiyaçlarını önceden görüp karşılamaya odaklanmış, topluma, müşterilerine, hissedarlarına, çalışanlarına, çevreye ve tüm paydaşlarına karşı sorumluluğunun bilincinde; öncü, itibarlı, değer yaratabilen, insanlığın refahına ve gelişimine katkıda bulunabilen, kurumsal ve etik kurallara bağlı, evrensel ölçülerde sonsuz ömürlü lider bir kuruluş olmak.

VİZYONUMUZ

Değişime açık, sürekli kendini geliştiren, araştırmacı, yenilikçi, esnek ve hızlı; müşteri beklenti ve memnuniyetine üst düzeyde önem vererek sattığı ürün ve hizmete satış sonrasında da sahip çıkarak desteğini sürdüren, rekabet gücünü sürekli geliştiren, isabetli kararlarla sağlıklı ve sürekli büyüyen, yüksek katma değer yaratarak bunun paydaşlar arasında adil paylaşımına önem veren, pazarın tüm dünya olduğu bilinciyle hareket eden, uluslararası standartlarda daima aranılan ürün ve hizmet sunmayı kendisine prensip edinmiş, iyi eğitilmiş, tam donanımlı, yetenekli, katılımcı ve üst düzeyde motive olmuş çalışanlara sahip, kendi faaliyet alanında fark yaratarak sürekli lider olmayı başarabilen, itibarı yüksek bir dünya "MARKA"'sı yaratmak.

BAŞARILAR VE ÖDÜLLER

PAKPEN PVC ISO 500 : ISO 2012 yılı verilerine göre ‘Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ arasında 36 basamak yükselerek, 190.sıraya yerleşti.
PAKPEN PVC Capital 500 : 2012 yılı verilerine göre ‘Capital 500’ sıralamasında 38 basamak yükselerek 339. oldu.
PAKPEN PVC Fortune 500 araştırmasında 2012 verilerine göre 14 basamak yükselerek 269. sıraya yerleşti.
PAKPEN PVC SUPERBRANDS : 2005, 2007 ve 2012 yıllarında Türkiye’nin Süper Markası
PAKPEN PVC Ekonomist Dergisi ‘Anadolu’nun En Büyük 500 firması arasında 2011 verilerine 84.
PAKPEN PVC Kariyer Net 2012 İnsana Saygı ödülü
PAKPEN PVC ‘Konya Ekonomi’ ve 2012 yılında Konya'da 'En Çok Talep Açan Firma'
PAKPEN PVC Konya Sosyal Güvenlik Kurumu , 2102 “Sosyal Güvenlik Ödülü”
PAKPEN PVC İZODER Kalite Onay Sertifikası İKOS
PAKPEN PVC Bureau Veritas VOC Emisyon Sertifikası – İnsan sağlığına en uygun A+
PAKPEN PVC Birleşmiş Milletler UNIDO Çevre Programı

PAKPEN TANITIM FİLMİ


KALİTE POLİTİKASI

Müşteriler, şirket sahipleri, tedarikçiler, çalışanlar ve toplumun mutluluğu için işimizi;
PAKPEN PVC Kalite, çevre ve emniyet bilinci ile
PAKPEN PVC İlk seferde
PAKPEN PVC Hatasız
PAKPEN PVC Zamanında
PAKPEN PVC En düşük maliyetle
PAKPEN PVC Sürekli iyileştirerek yapmaktır


KALİTE BELGELERİ

Yapı sektörünün öncü firmalarından Pakpen, ürünlerinin kalitesini bir kez daha kanıtladı.

Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    kalitebelge13    Kalite Belgesi | Pakpen    kalitebelge16    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen    Kalite Belgesi | Pakpen   

ÇEVRE POLİTİKASI

Pakpen, ürettiği ürünlerle doğayı korumayı, ülke kalkınmasına katkıda bulunmayı ve tüm üretim süreçlerinde çevreye olan olumsuz etkileri en aza indirmeyi amaç edinmiş bulunuyor.

Bu amaca ulaşmak üzere benimsenen ilke ve politikalar:
PAKPEN PVC Çevreyle ilgili tüm yerel ve ulusal kanun, çevre mevzuatı ve yönetmeliklere uymak, güncelliğini sağlamak,
PAKPEN PVC Politikalarını, çalışanlarına, müşterilerine, tedarikçilerine, diğer tüm ilgili taraflara duyurmak, yayınlamak ve ilgili taraflarda çevre bilincini oluşturmak,
PAKPEN PVC Çevresel boyutları belirlemek, çevresel etkilerin türlerini ve zararlarını tespit etmek,
PAKPEN PVC Üretim esnasında veya süreçlerinde ortaya çıkan atıkların geridönüşümünü sağlamak, en yakın yerde bertaraf etmek veya ettirmek,
PAKPEN PVC Çalışanlarımıza, tedarikçilerimize sürekli eğitim vermek ve çevreye karşı sorumluluk bilincini oluşturmak, duyarlılıklarını artırmak,
PAKPEN PVC Gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmayı sorumluluk ve görev kabul etmek,
PAKPEN PVC Bu doğrultuda, amaç ve hedefleri her yıl gözden geçirerek ilerlemeleri ortaya koymak,
PAKPEN PVC Bu ilkeler ışığında çevre yönetim sistemini sürekli geliştirmek.

Bu ilkelerimiz her türlü iletişim imkânlarıyla kamuoyuna duyurulacak ve kamuoyunun görüşüne açık olacaktır.
Yönetim, taahhütte bulunduğu çevre politika ve hedeflerinin uygulanmasının takipçisi olacaktır.

Genel Müdür

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKASIPakpen A. Ş. Varlığını geliştirerek, sürdürme olanağı sağlayacak şekilde kaynakları yaratmak amacı ile ve çalışanlarımızın en önemli varlığımız olduğu bilinci ile;
PAKPEN PVC Çalışanlarımız, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve paydaşlarımızın isg bilincini sürekli geliştirmek amacıyla eğitimi, sisteme bilinçli katılımlarını sağlayarak sürekli iyileşmeyi,
PAKPEN PVC Yürürlükte olan ulusal ve uluslar arası yasal düzenlemelere ve üyesi olduğu kuruluşların şartlarına eksiksiz uymayı,
PAKPEN PVC İş güvenliği alanında en güvenli ve uyumlu teknolojiyi kullanarak sürekli gelişimi sağlamayı,
PAKPEN PVC Çalışanların katılımı ile riskleri kaynağında yok etmek suretiyle” sıfır iş kazası ve meslek hastalığı” hedefine ulaşmayı,
İş Sağlığı ve Güvenliği Politikası olarak benimsemiştir.

Genel Müdür