PAKPEN, KONYA’NIN EN BEĞENİLEN MARKASI SEÇİLDİ

Pakpen Haber Marketing Türkiye’nin Akademetre Araştırma ile birlikte yaptığı Konya İtibar ve Marka Değer Performansı Araştırması’nda en beğenilen marka Pakpen oldu. Marketing Türkiye’nin düzenlediği İPZ Anadolu “Konya Yarına Hazırlanıyor” zirvesinde gerçekleşen ödül töreninde “Konya’ya değer katan marka” ödülünü alan Pakpen Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Tuza, “Yaptığımız marka çalışmalarının ve Konya’mıza yaptığımız yatırımların takdir edilmesi bizi onurlandırdı” dedi.

Pakpen markasına ve Konya’ya yaptığı yatırımların karşılığını bir kez daha aldı. Pakpen, Marketing Türkiye ve Akademetre Araştırma ile birlikte yaptığı Konya İtibar ve Marka Değer Performansı Araştırması’nda en beğenilen marka seçildi. Pakpen’in “Konya’ya değer katan marka” ödülü, Marketing Türkiye’nin 10 Eylül 2015 Konya Dedeman Hotel’de düzenlediği İPZ Anadolu “Konya Yarına Hazırlanıyor” zirvesinde gerçekleşen ödül töreninde, Pakpen Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Tuza’ya takdim edildi. Törende konuşan Fuat Tuza, “Yaptığımız marka çalışmalarının ve Konya’mıza yaptığımız yatırımların böyle bir ödülle takdir edilmesi bizi onurlandırdı. Sektöründe ilk beş şirket arasında yer alan ve bilinirliği yüksek bir markayız. Ancak, memleketimiz Konya’da aldığımız bu ödül bizim için ayrıca önemli” dedi.

Akademetre Araştırma ve Strateji tarafından hazırlanan araştırmada kente değer katan, marka ve itibar algısı en yüksek marka Pakpen oldu. Araştırmada, Konya il ve ilçelerinde 18 yaş ve üzeri kişiler ve kanaat önderleriyle, akla ilk gelen marka, yakından tanınan marka, fark yaratan marka, güven veren marka, tavsiye edilen marka, il değerlerini yansıtan marka, ticari faaliyetleri beğenilen marka, sosyal sorumluluk faaliyetleri bilinen marka, reklamları en çok beğenilen marka, en beğenilen marka kriterleri değerlendirildi.

Farklılaşmaya ve Ar-Ge yolculuğuna devam edeceğiz
Pakpen A.Ş.’nin 1989 yılında pvc, kapı ve pencere üretimi ile başlayan yolculuğunda, üretime başladıkları ilk günden itibaren pazarlamaya, markaya çok büyük yatırımlar yaptıklarını ifade eden Pakpen Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Tuza, “Markamızın bulunduğu konumu korumak ve daha da ileriye taşımak amacıyla sektörde yeniliklere imza atarak farklılaşmaya önem veriyoruz. Ar-Ge alanında yaptığımız yatırımlar şirketimizin istikrarlı büyümesinde ve markamızın bugünkü konumuna ulaşmasında önemli bir etken oldu” diye konuştu. Tuza, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu çalışmaların bir sonucu olarak İSO 500 gibi en iyiler listesinde 203’üncü, Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi listesinde ise 90’ıncı sırada yer aldık. Buna ek olarak dünyanın 88 ülkesinde gerçekleştirilen, araştırma şirketi Nielsen’in ölçümleri dikkate alınarak bu yıl 5’incisi düzenlenen Superbrands Türkiye 2014 listesinde, 5’nci kez yer alarak farklı sektörlerden seçilen 134 süper markadan biri, kendi sektörümüzün ise tek markası olduk. Yine merkezi Londra’da yer alan, dünyanın önde gelen marka değerlendirme kuruluşu BrandFinance’ın, şirketlerin 2013 finansal verileri ile geçmiş performanslarının ve gelecek dönem beklentilerinin analizine göre yaptığı marka araştırması sonucunda belirlenen Türkiye'nin en değerli 100 markası listesine girmeyi başaran boru, pencere ve yalıtım alanlarında faaliyet gösteren tek firmayız. Bu başarılar elbette önemli. Ancak, yatırımlarımızın büyük bölümünü yaptığımız, memleketimiz Konya’da, ‘Konya’ya değer katan marka’ seçilmekten ayrıca gurur duyduk.”Basından Haberler


Pakpen HaberPakpen Haber'i bilgisayarınıza indirmeden aşağıdaki dergi kapaklarının üzerine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

31. 30. 29. 28. 27. 26. 25. 24. 23. 22. 21. 20.