PAKPEN, TÜRKMENİSTAN’DA ASHGABAT EXPOBUILD 2015 FUARI’NA KATILDI

Pakpen Haber Pakpen Dış Ticaret Müdürü Kadir Akyıldırım, altıncı kez katıldıkları Expobuild Türkmenistan fuarı ile potansiyel müşterilerle buluşma fırsatı yakaladıklarını belirterek, “Türkmenistan, inşaat sektöründe barındırdığı potansiyel iş hacmi sebebiyle, bizim için önemli bir ihracat pazarı” dedi.

Yapı malzemeleri sektörünün lider şirketlerinden Pakpen 17-19 Haziran tarihlerinde Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta düzenlenen Türk inşaat malzemeleri fuarı Expobuild’e katıldı. Pakpen fuarda, PVC profil, yalıtım malzemeleri, altyapı ve bina içi tesisat boruları olmak üzere geniş ürün gamıyla yer aldı.

Expobuild Fuarı’na bu yıl altıncı kez katıldıklarını ve potansiyel müşterileriyle bir kez daha bir araya gelme fırsatı yakaladıklarını dile getiren Pakpen Dış Ticaret Müdürü Kadir Akyıldırım, “Türki cumhuriyetler, ihracatımızda önemli bir paya sahip. Türkmenistan’da her ne kadar hükümet politikaları sebebiyle inşaat projeleri bir süreliğine askıya alınmış olsa da Türk müteahhitlerin Orta Asya’da en fazla proje üstlendiği ülkelerin başında geliyor” dedi. Akyıldırım, Türkmenistan’da önümüzdeki yıllarda büyük yatırımlar yapılmasının ve pazarın oldukça hareketlenmesinin beklendiğini belirterek, “Biz de Pakpen olarak bu potansiyeli kullanabilmek adına her yıl istikrarlı olarak fuarlara katılmayı sürdürüyoruz. Bu sayede yeni iş bağlantıları oluşturuyoruz. Şimdiye kadar katıldığımız fuarlardan oldukça olumlu sonuçlar aldık. Söz konusu ülkelerde bayilikler oluşturduk. Özellikle kapı, üst yapı ve altyapı projelerinde yeni fırsatlar yakaladık, Türkmen yetkililer fuarda yer alan ürünleri yakından incelerken, Türkmen iş çevresi de fuara geniş ilgi gösterdi” diye konuştu.

Yurtdışı fuarların Pakpen’in marka bilinirliğine önemli katkı sağladığına dikkat çeken Akyıldırım, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 50’ye yakın ülkeye ihracat yaptıklarını söyledi. Akyıldırım, şöyle devam etti: “Komşu ve yakın coğrafyamızdaki ülkelerle çok güçlü ilişkilerimiz var. Ar-Ge çalışmalarımızı pazarların talebine göre belirleyip geliştiriyoruz. Bu sayede ihracat pazarlarımızı çeşitlendirebilme imkanı buluyoruz. Önümüzdeki süreçte Türkmenistan da dahil olmak üzere komşu ve yakın coğrafyalardaki ülkelerde yakaladığımız başarı grafiğini daha da yükseğe taşımayı hedefliyoruz.”Basından Haberler


Pakpen HaberPakpen Haber'i bilgisayarınıza indirmeden aşağıdaki dergi kapaklarının üzerine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

31. 30. 29. 28. 27. 26. 25. 24. 23. 22. 21. 20.