Pakpen’de, futbol turnuvası heyecanı

Pakpen Haber Pakpen A.Ş İK Müdürü Ramazan Nugay, iç iletişim çalışmaları kapsamında yaptıkları etkinlik anketi sonuçları doğrultusunda, bu yıl ilk kez Pakpen Cup adıyla futbol turnuvası düzenlediklerini söyledi.

Pakpen A.Ş İnsan Kaynakları Müdürü Ramazan Nugay, çalışan memnuniyeti ve bağlılığını artırmak için, şirket olarak iç iletişime büyük önem verdiklerini belirterek, bu kapsamdaki çalışmalarına bu yıl ilk kez “Pakpen Cup” futbol turnuvasını da eklediklerini söyledi.

Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdikleri kurum içi etkinlik anketinde, düzenlenmesi talep edilen sosyal aktivite olarak futbolun öne çıktığını aktaran Nugay, vakit geçirmeden hayata geçirdikleri Pakpen Cup ile motivasyonu artırmayı ve ekip ruhunun güçlendirilmesini sağlamayı hedeflediklerini de kaydetti. Turnuvanın 27 Eylül’de başladığını ve 9 Kasım tarihinde sonlanacağını aktaran Nugay, Konya’da gerçekleştirecekleri turnuvanın yarı final ve final maçlarının oynanacağı 8-9 Kasım günlerini, “şenlik havasında” geçirmeyi planladıklarını ifade etti.

İç iletişim kapsamında, dergi, mailing, afiş, sosyal medya, TV gibi pek çok iletişim aracını kullandıklarını da vurgulayan Nugay, özel günlerde ise çalışanlarına ve bayilerine yönelik farklı projeler geliştirdiklerini aktardı. İç iletişim çalışmalarının hemen hepsini, sosyal medyaya da entegre ettiklerini vurgulayan Nugay, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Örneğin Pakpen olarak, 23 Nisan’da çalışanlarımızın çocuklarına yönelik ‘Hayalimdeki Doğa’ resim yarışması düzenledik ve başarı gösteren çocuklarımızın resimlerini fabrikamızda sergiledik. 19 Mayıs’ta düzenlediğimiz ‘Benim Gözümden Doğa’ fotoğraf yarışması ise, hem çalışanlarımızla hem de gurur duyduğumuz Mehmet Tuza Meslek Lisemizin öğrencilerimize yönelik yapıldı. Sosyal medyada ise, çalışanlarımıza, bayilerimize, emekli ve tedarikçilerimize yönelik yaptığımız tüm çalışmaların duyurusunu yapıyor ve çok olumlu etkiler alıyoruz.”

“Gelecekteki çalışma arkadaşlarımıza da dokunuyoruz”
Nugay, iletişim çalışmalarının sadece mevcut çalışanlarına yönelik olmadığını, kalifiye eleman sıkıntısı çekilen sektörlerinde, geleceğin çalışanlarına da dokunmaya özen gösterdiklerini söyledi. Bu kapsamda, Konya Selçuk Üniversitesi’nde düzenledikleri “Gençler İş Başında” etkinliğine değinen Nugay, şunları kaydetti: “Etkinliğe 250’yi aşkın öğrenci katıldı ve toplamda 30 ayrı yarışma yapıldı. Bu gençler, Pakpen ürünlerini kullanarak birbirinden farklı uygulamalara imza attılar. Etkinlik sonunda başarılı olan 6 öğrenci, Pakpen’de staj yapma hakkı kazandı. Bu sayede bizim hem stajyerimiz hem de gelecekteki potansiyel çalışma arkadaşlarımız oldular.”Basından Haberler


Pakpen HaberPakpen Haber'i bilgisayarınıza indirmeden aşağıdaki dergi kapaklarının üzerine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

31. 30. 29. 28. 27. 26. 25. 24. 23. 22. 21. 20.