Gençler Pakpen ürünleri ile iş başına geçti

Pakpen Haber Türkiye’de bir yapı için gerekli birçok malzemeyi bir arada üretebilen tek firma Pakpen, Selçuk Üniversitesi’nde geleceğin profesyonelleri ile buluştu. 13 Mayıs Salı günü gerçekleşen Gençler İş Başında etkinliğinde “Kapı ve Pencere Montajı”, “Borudan Dekoratif Form Yaratımı”, “Yalıtım Malzemesinden Hayvan Barınağı Yapımı” yarışmalarında zamana karşı yarıştılar. 3 aşamalı olarak gerçekleştirilen yarışmalarda birinci olan 6 öğrenci Avrupa standartlarında üretim yapan Pakpen fabrikasında staj hakkı kazandı. Aynı zamanda sunucunun sorduğu sorulara doğru cevap verenlere de sürpriz hediyeler verildi.

Yapı sektörünün gelişimine paralel olarak, konusunda uzmanlaşmış insan gücüne olan ihtiyaç her geçen gün artıyor. Buna yönelik olarak farklı işe alım stratejileri izleyen şirketler üniversite öğrencilerine yönelik olarak yeni uygulamalar geliştiriyor. Son olarak sektörde alt yapı ve bina içi tesisat boruları, PVC profil ve yalıtım olmak üzere 3 farklı ürün gamında entegre üretim gerçekleştiren Pakpen, Selçuk Üniversitesi’nde düzenlediği “Gençler İş Başında” etkinliği ile stajyer alımını gerçekleştirdi. Yarının profesyonelleri ile bugünden bir araya gelmek için düzenlenen etkinlik özellikle Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden yoğun ilgi gördü.

İşe alım stratejimiz sektöre ve gençlere göre gelişim gösteriyor
“Kapı ve Pencere Montajı”, “Borudan Dekoratif Form Yaratımı”, “Yalıtım Malzemesinden Hayvan Barınağı Yapımı” adlarıyla düzenlenen yarışmalarda birinci olan 6 öğrenciye staj yapma hakkı hediye edildi. Pakpen İnsan Kaynakları Müdürü Ramazan Nugay, etkinliğin sektörün ve gençlerin gelişimine paralel olarak geliştirdikleri yeni işe alım stratejilerinden biri olduğunu açıkladı. Nugay; “Sektördeki nitelikle eleman sıkıntısı için gençlere yatırım yapmaya büyük önem veriyoruz. Bunun için farklı yöntemler denedik. Örneğin; 2012 yılında ara eleman sorununa çözüm olarak Pakpen Mehmet Tuza Endüstri Meslek Lisesi’ni yaptırarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışladık. Bugün ise Üniversite öğrencileriyle bir araya gelerek ürünleri deneyimleme ve fabrikada staj yapma hakkı sunuyoruz. Öğrencilerin ürünlerimizi deneyimlemesi, kendilerinden bir şeyler katarak yaratıcı bir şekilde tekrar yorumlaması bizler için önemli. Çünkü eğitim sistemimiz maalesef yeterli derecede pratik eğitim barındırmıyor, teoride kalıyor. Bu sebeple, fabrikamızda stajyerler bir Mühendise bağlı olarak çalışır, iş tulumlarını giyer ve yağa bulaşmadan buradan ayrılmazlar” dedi.Basından Haberler


Pakpen HaberPakpen Haber'i bilgisayarınıza indirmeden aşağıdaki dergi kapaklarının üzerine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

31. 30. 29. 28. 27. 26. 25. 24. 23. 22. 21. 20.