PAKPEN, TÜRKİYE'NİN HFC GAZI İÇERMEYEN İLK EKOLOJİK ISI YALITIM LEVHASINI ÜRETTİ

Pakpen Haber Yapı malzemeleri sektöründe ilklerin öncüsü Pakpen, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakma hedefiyle Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarına hız verdi. Kalitesinden ve çevreci duruşundan taviz vermeyen Pakpen, Türkiye’de ve sektöründe ilk kez HFC gazı içermeyen XPS ürününü pazara sundu.

Pakpen’in çevreye duyarlı ve inovatif üretim anlayışının bir sonucu olan yeni ekolojik ürünü Pakboard HFC Free (XPS 200, XPS 200P, XPS 300Z) sera etkisi oluşturmayarak çevreye sürdürülebilir bir katkı sağlıyor.

Asıl başarı sürdürülebilir olandır

Yüksek teknolojili üretim sistemine sahip Pakpen’in Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Tuza ‘Sanayileşmenin başlaması ile doğayı tehdit eden sorunlar da ortaya çıktı. Kurulduğumuz günden itibaren bu gerçeği göz önünde tutarak, çevreye duyarlı bir firma olmak için araştırmalara ve yeni ürünler geliştirmeye ağırlık verdik. ‘Asıl Başarı Sürdürülebilir Olandır’ felsefesiyle kalitemizden ödün vermeden, çevreye etkimizi minimalize edecek yatırımlardan kaçınmadık. Pakboard HFC Free de bu araştırmaların sonuçlarından biridir. Ülkemizde her geçen gün XPS maliyetlerini düşürmek için düşük yoğunlukta (22-24 kg/m3) üretimler yapılırken, HFC gazı içermeyen bir XPS ürününün 24-32 kg/m3 yoğunluk aralığında üretilmesi zorluğunu aşarak önemli bir başarıya imza attığımız için gururluyuz’ dedi.

Yeşil bir dünya için yeşil binalar

Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarına ağırlık veren Pakpen’in asıl hedefi sıfır HFC gaz kullanımı. Tuza, yeni HFC Free Pakboard XPS ürünün sürdürülebilir bir yaşam için büyük önem taşıyan yeşil binalar için de uyumlu bir ürün olduğunu ve bu anlamda da sektöre katma değer sunmaktan memnun olduklarını dile getirdi. Ülkemizde de artış gösteren yeşil binalara uyumlu olan HFC Free Pakboard XPS, Leed, Breeam sertifika sistemleri için ideal bir ürün.

Ülke ekonomisine de katkısı var

İthal gazlar arasında yer alan HFC’nin kullanım oranını yüzde 50 azaltan Pakpen hem çevreye hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Enerji verimliliği konusunda toplumsal bilincin artması için çalışmalar sürdüren Pakpen, bir yandan da geliştirdiği ürünlerle ekonomiye katkı sağlamaya devam ediyor.

Pakboard HFC Free “Yılın Isı Yalıtımı Ürünü” olmaya aday

Yalıtım Dergisi tarafından bu yıl 11.kez düzenlenen ‘Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde Pakboard HFC Free ‘Yılın Isı Yalıtımı Ürünü’ adayları arasında yer alıyor. Yalıtım Dergisi’nin web sitesinde önce okurların, akabinde Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Seçici Kurulu’nun değerlendireceği yarışmada oylamalar 31 Mart’a kadar devam ediyor.Basından Haberler


Pakpen HaberPakpen Haber'i bilgisayarınıza indirmeden aşağıdaki dergi kapaklarının üzerine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

31. 30. 29. 28. 27. 26. 25. 24. 23. 22. 21. 20.